Častni nazivi in priznanja Univerze v Novi Gorici

Priznanje “Častni doktorat”

2015prof. dr. Gerald P. Schatten
Svetovno znani znanstvenik na področjih umetne reprodukcije, regenerativne medicine in matičnih celic.

2015gospod Miki Muster
Eden najboljših ustvarjalcev slikanic in stripov ter filmskih risank. Štejemo ga za začetnika slovenskega stripa.

2014 – prof. dr. Peter Jenni
Eden izmed najznamenitejših načrtovalcev lova na Higgsov bozon.

2013prof. dr. Dirk Hoerder
Svetovno znani zgodovinar migracij in prejemnik Sharlin Prize of the Social Science History Association leta 2003.

2011 – dr. Evgen Bavčar
Fotograf, esejist, filozof in publicist. Je izjemen fotograf in soustvarjalec svetovne umetniške scene.

2010 – prof. dr. Michael Grätzel
Eden izmed 10 najbolj citiranih kemikov na svetu. Prejemnik nagrade Millenium Technology Prize za leto 2010.

2009prof. dr. Satya N. Atluri
Sloviti znanstvenik za računalniško modeliranje v tehniki in naravoslovju

2008 – akad. prof. dr. Vinko V. Dolenc
Svetovno znani slovenski nevrokirurg

2006dr. Christer Fuglesang
Astronavt – član posadke raketoplana Discovery (misija STS-116)

2004prof. Romano Prodi
Predsednik evropske komisije

2004 – gospod Joseph F. Sutter
Glavni načrtovalec letala Boeing 747

2002prof. dr. Paul J. Crutzen
Nobelov nagrajenec za kemijo

2000prof. dr. James W. Cronin
Nobelov nagrajenec za fiziko

Priznanje “Častni član Univerze v Novi Gorici”

2016 – prof. dr. William E. Eichinger

2015 – prof. dr. Urška Vrhovšek, prof. dr. Chieu D. Tran

2014 – dr. Vincenzo Palermo

2013 – dr. Suzan van Dijk

2012 – prof. dr. Dane Bićanić

2011 – prof. Alfonso Franciosi

2010 – prof. dr. Neil McN. Alford

2008 – dr. Murat Boratav

Naziv “Zaslužni profesor”

2016 – prof. dr. Stanko Strmičnik

2015 – prof. dr. Stane Granda

2012 – prof. dr. Corrado Sarzanini

2010 – prof. Antonino Abrami

2009 – akad. prof. dr. Andrej Kranjc

2008 – prof. dr. Franc Bizjak

2007 – prof. dr. Janez Štupar

2005 – prof. dr. Stojan Plesničar, prof. dr. Sidney A. Katz

Priznanje “Zlata plaketa Univerze v Novi Gorici”

2016 – prof. dr. Matjaž Klemenc

2015 – prof. dr. Boštjan Žekš

2013 – mag. Ivan Princes, prof. dr. Tanja Dominko

2011 – Prvi senat Fakultete za znanosti o okolju, predhodnice Univerze v Novi Gorici. Člani prvega senata so bili: prof. dr. Franc Bizjak, prof. dr. Andrej Čokl, doc. dr. Ana Gregorčič, prof. dr. Franc Gubenšek, prof. dr. Nikola Kallay, prof. dr. Burton C. Kross, prof. dr. Ivan Marušič, prof. dr. Peter Stegnar, prof. dr. Janez Štupar in prof. dr. Boštjan Žekš.

2010 – prof. dr. Francisco Ernesto Baralle

2009 – prof. dr. Bogdan Glumac

2008 – prof. dr. Giorgio Margaritondo

2007 – Boris Peric

2005 – Črtomir Špacapan

Študentsko priznanje “Alumnus primus”

Fakulteta za znanosti o okolju

Študijski program prve stopnje Okolje
2016 – Sandra Dukić
2015 – Tjaša Kolar
2014 – Nina Nemec, Neža Orel
2012 – Maja Cerar
2011 – Anja Soklič

Univerzitetni študijski program Okolje
2011 – Simona Jerenec
2010 – Kristina Obu
2009 – Lilijana Piščenc
2008 – Marko Kete
2007 – Katjuša Reja Mozetič

Študijski program druge stopnje Okolje
2013 – Rok Vidic

Poslovno-tehniška fakulteta

Študijski program prve stopnje Gospodarski inženiring
2015 – Gašper Puš
2014 – Tanja Abram, Sara Vodopivec
2012 – Lea Manfreda
2011 – Jana Gregorič
2010 – Lucija Vidrih

Študijski program Ekonomika in vodenje proizvodnih in tehnoloških sistemov
2010 – Jelena Andrlič
2009 – Matej Štokelj
2008 – Petra Madon
2007 – Dejan Trojer Smrečnik

Študijski program druge stopnje Gospodarski inženiring
2016 – Mariam Perekhelashvili
2014 – Tomaž Colja, Lea Manfreda
2013 – Joško Zamar
2011 – Robert Čebron, Tadej Kodelja
2010 – Marko Ostojić
2008 – Bojan Korečič, Drago Papler

Fakulteta za humanistiko

Študijski program prve stopnje Slovenistika
2016 – Lara Brankovič
2015 – Manca Mušič
2013 – Tina Šuligoj
2012 – Laura Brataševec
2010 – Manca Erzetič

Univerzitetni študijski program Slovenistika
2012 – Urša Erjavec
2010 – Ines Vidmar
2009 – Urša Papler

Študijski program prve stopnje Kulturna zgodovina
2013 – Jure Gregorčič
2011 – Nikola Babić, Hedeja Mikuž

Študijski program druge stopnje Slovenistika
2014 – Daniela Stekar
2012 – Megi Rožič
2010 – Mateja Košir
2009 – Kristina Ivšič

Študijski program druge stopnje Migracije in medkulturni odnosi
2008 – Mojca Vah

Visoka šola za vinogradništvo in vinarstvo

Študijski program prve stopnje Vinogradništvo in vinarstvo
2014 – Tereza Jakin
2013 – Sašo Gabršček
2012 – Valter Bembič, Manca Gabrijelčič
2010 – Borut Trbižan
2009 – Nika Gregorič

Fakulteta za naravoslovje

Študijski program prve stopnje Inženirska fizika
2011 – Gašper Kukec Mezek
2010 – Jurij Urbančič

Študijski program prve stopnje Fizika I. stopnje
2016 – Gregor Mrak
2014 – Miha Gunde
2013 – Aleš Bogovič
2012 – Blaž Winkler

Študijski program druge stopnje Fizika II. stopnje
2016 – Hovhannes Demirtshyan
2015 – Matija Stupar
2014 – Gašper Kukec Mezek, Blaž Winkler
2012 – Jurij Urbančič

Akademija umetnosti

Študijski program prve stopnje Digitalne umetnosti in prakse
2016 – Ester Ivakič
2015 – Roberta Battiston
2013 – Anja Perše
2012 – Alenka Černe
2010 – Polona Zupan, Urška Djukić

Študijski program druge stopnje Medijske umetnosti in prakse
2014 – Urška Djukić

Študentsko priznanje “Alumnus optimus”

Fakulteta za znanosti o okolju

Študijski program prve stopnje Okolje
2016 – Tine Bizjak
2015 – Lara Valentić
2014 – Neža Orel
2013 – Jelena Topić
2011 – Anja Soklič

Univerzitetni študijski program Okolje
2013 – Alja Markelj
2012 – Anja Kucler
2011 – Erika Jež
2010 – Ivana Kacafura
2009 – Lilijana Piščanec
2008 – Robert Mozetič, Nastja Tomšič
2007 – Katjuša Reja Mozetič

Študijski program druge stopnje Okolje
2015 – Rok Oblak
2014 – Tina Ravnikar
2013 – Rok Vidic

Poslovno-tehniška fakulteta

Študijski program prve stopnje Gospodarski inženiring
2014 – Tanja Abram
2011 – Uroš Kobal
2010 – Lucija Vidrih

Študijski program Ekonomika in vodenje proizvodnih in tehnoloških sistemov
2012 – Blaž Ukmar
2011 – Darijo Faganelj, Iztok Kodrič
2010 – Nina Duša
2009 – Marijan Kerševan, Matej Štokelj
2008 – Petra Madon
2007 – Kristina Kosič

Študijski program druge stopnje Gospodarski inženiring
2016 – Johannes Vuga Gregorič
2015 – Martin Bizjak
2014 – Lea Manfreda
2013 – Lucija Vidrih
2012 – Marko Lazar
2011 – Silvester Jeršič
2010 – Martin Krečič
2009 – Aleksander Boškin
2008 – Bojan Korečič

Fakulteta za humanistiko

Študijski program prve stopnje Slovenistika
2015 – Manca Mušič
2013 – Tina Šuligoj
2012 – Petra Kavčič
2011 – Daniela Stekar
2010 – Megi Rožič

Univerzitetni študijski program Slovenistika
2013 – Božica Špolad Žuber
2012 – Jana Murovec
2011 – Petra Mišmaš
2010 – Irena Troha Jejčič
2009 – Urša Papler

Študijski program prve stopnje Kulturna zgodovina
2015 – Eva Poplašen
2014 – Jani Toplak
2013 – Mateja Kregar Gliha
2012 – Igor Ivašković
2011 – Hedeja Mikuž

Študijski program druge stopnje Slovenistika
2016 – Vesna Plesničar
2015 – Laura Brataševec
2014 – Calum James Riach
2013 – Daša Medvešček
2012 – Megi Rožič
2010 – Mateja Košir, Helena Plahuta
2009 – Kristina Ivšič

Študijski program druge stopnje Migracije in medkulturni odnosi
2008 – Mojca Vah

Visoka šola za vinogradništvo in vinarstvo

Študijski program prve stopnje Vinogradništvo in vinarstvo
2014 – Jan Tronkar
2012 – Manca Gabrijelčič
2010 – Borut Trbižan
2009 – Nika Gregorič

Fakulteta za naravoslovje

Študijski program prve stopnje Inženirska fizika
2011 – Gašper Kukec Mezek
2010 – Jurij Urbančič

Študijski program prve stopnje Fizika I. stopnje
2015 – Anže Peternel
2014 – Miha Gunda
2013 – Aleš Bogovič
2012 – Blaž Winkler

Študijski program druge stopnje Fizika II. stopnje
2016 – Hovhannes Demirtshyan
2015 – Matija Stupar
2014 – Gašper Kukec Mezek
2012 – Jurij Urbančič

Akademija umetnost

Študijski program prve stopnje Digitalne umetnosti in prakse
2016 – Nika Lemut
2015 – Roberta Battiston
2014 – Gaja Kutnjak
2013 – Valerija Zabret
2011 – Mateja Lukežič
2010 – Polona Zupan

Študijski program druge stopnje Medijske umetnosti in prakse
2016 – Valerija Zabret
2015 – Lavoslava Benčić
2014 – Urška Djukić