Konferenca se bo odvijala v gledališki dvorani Gimnazije Nova Gorica, ki se nahaja v samem centru Nove Gorice. Naslov: Rejèeva 1b. Lokacija je oznaèena na tem naèrtu Nove Gorice, lahko pa jo najdete tudi s pomoèjo spletnih strani Najdi.si, Google naèrti ali Geopedia.
èetrtek, 15. januar 2009
19:00
Registracija in dobrodošlica
petek, 16. januar 2009
08:30
registracija
09:10
Otvoritev konference
09:30-10:30
Vabljeni predavatelj:
Paul Hirschbühler (University of Ottawa)
Explorations in the world of locative alternation
10:30-10:45
odmor
10:45-12:45
1. sekcija
skladnja vodja: ??
Marijke De Belder (CRISSP HUBrussel & Universiteit Utrecht)
On the Syntax of Titles
Julie Fadlon (Tel Aviv University)
The Psychological Reality of Hidden Lexical Entries: Evidence from Hebrew
Ankelien Schippers (Rijksuniversiteit Groningen)
Spelling out intermediate copies
12:45-
14:00kosilo
14:00-15:20
2. sekcija
pomenoslovje vodja: ??
Luka Crnič (MIT)
Accommodating Collectivity
Dafina Ratiu (LLING Nantes)
Coordintated Questions vs. Matching Questions in Romanian
15:20-15:35
odmor
15:35-17:35
3. sekcija
skladnja vodja: ??
Eefje Boef (Meertens Instituut)
Long-Distance Relativization in Varieties of Dutch
Tanja Temmerman (Universiteit Leiden)
(Embedded) Left Dislocation, Reconstruction and Operator Movement in Sounthern Dutch
Jorie Koster-Moeller (Pomona College)
17:35
konec prvega dne
sobota, 17. januar 2009
09:00
jutranja kava
09:30-10:50
Mailin Ines Antomo (J.W. Goethe-Universität Frankfurt
Interpreting Embedded Verb Second in German Adverbial Clauses
Gianina Iordachioaia (Universität Stuttgart & Universität Tübingen)
Negative concord as resumption of negative quantifiers
10:50-11:05
odmor
11-05-12:25
5. sekcija
skladnja vodja: ??
Susana Huidobro (Stony Brook University & Euskal Herriko Unibertsitatea)
Datives: what Galician and Spanish can tell us
Txuss Martín (New York University)
Deconstructing Dative Clitics
12:25-
13:45kosilo
13:45-15:05
6. sekcija
glasoslovje vodja: ??
Dániel Szeredi (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budimpeš:ta)
Possible Theoretical Relevance of Subphonemic Vowel Reduction in Hungarian
Noam Faust & Nicola Lampitelli (Université Paris 7)
How vowels point to syntactic structure: evidence from Hebrew and Italian
15:05-15:20
odmor
15:20-17:20
7. sekcija
skladnja vodja: ??
Susannah Kirby (University of North Carolina at Chapel Hill)
A-chains, Arguments, and Maturation in Child Passives
Stefan Keine (Universität Leipzig)
Constraining Impoverishment by Markedness Scales
Víctor Acedo Matellán (Universitat de Barcelona)
Adjectival Resultatives Cross-linguistically: a Morphophonological Account
17:20-17:35
odmor
17:35-18:35
Vabljeni predavatelj:
John Harris (University College London)
The phonology of being understood
19:00
sprejem in zabava
nedelja, 18. januar 2009
09:00-9:30
jutranja kava
09:30-10:50
8. sekcija
skladnja vodja: ??
Anne Kjeldahl (Aarhus Universitet & Universität Konstanz)
Verbal Copying as a Restructuring Effect
Doreen Georgi (Universität Leipzig)
Codependencies in Argument Encoding
10:50-11:00
odmor
11:00-12:20
9. sekcija
skladnja vodja: ??
Yuko Asada (Sophia University, Tokio)
Against the Complex Predicate Analysis of Secondary Predication
Mina Sugimura (McGill University)
Root vs. n: A Study of Japanese Light Verb Construction and Its Implications for Nominal Architecture
12:20-12:30
odmor
12:30-13:30
Vabljeni predavatelj:
Richard K. Larson (Stony Brook University)
The Nature of "Attributive Markers"
13:30
zakljuèek konference